Obsah fóra MO SRZ Trebišov - diskusné fórum MO SRZ Trebišov - diskusné fórum
Názory, nápady, postrehy

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 

VN Parchovany
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra MO SRZ Trebišov - diskusné fórum -> Otázky pre výbor MO SRZ
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
fR4Nk13
Lovec

Založený: 25 jún 2009

PríspevokZaslal: So október 08, 2011 10:34 am    Predmet: VN Parchovany Odpovedať s citátom

Zalozil som tuto temu, hned z niekolkych dovodov. Dnes som bol na VN Parchovany, bolo tam zas hodne rybarov, ale tych zrejme netrapia problemy, ktore mam z rybnikom u nas ja!
1. Preco je hladina posledne 4 mesiace takto vyrazne pod normal?
Dnes napr... u nas dost prsalo takze, mi prosim nehovorte, ze je to nizkou hladinou napustaceho potoka.
2. Ako je mozne, ze autom niektory jednotlivci chodia az na novy rybnik? Pokial viem park v Parchovanoch je Chraneny park! Co to obnasa tu nebudem rozpisovat!
Ak tam bol dnes autom jeden rybar, zajtra v nedelu tam budu 5!
3. Viem ze ste napr.. vy pan predseda a pan Telepovsky boli v poslednej dobe v Parchovanoch, nechapem preco nizky stav vody pretrvava? bez nejakeho vasho komentara. Ja samozrejme viem, ze to nie je vasa povinost, ale ja si myslim, ze najkrajsia VN v nasej organizacii si to zasluzi!
P.S: Dnes som zas videl, ako podmierecna stuka skoncila v ulovkovej sietke! Osobne som ja, alebo moji znami volalil RS *nie dnes*, dokonca som volal uz raz aj policiu, kvoli pytliakom. Vysledok, ziadny! Ak v nasej organizacii nema okrem niektorych jednotlivcov, /tymto im skladam poklonu/ na tuto funkciu zaludok, vyhodte ho!!!
Mam poznacene SPZ a kludne dosvedcim ako som dnes napr... videl chytat na 3 udice ako si nasi rybari beru podmierecne stuky. Dnes mi dokonca aj jeden z nich komentoval" Ta ch.j do toho naj bere, sak placi sebe listok ne" Hm.... ja v takejto organizacii byt nechcem, dost casto som nadaval na romskych rybarov, ale biely rybari z svojim "komplexom nadradenosti" sme este horsi! Ani ja som niekedy nebol bez chyby, nikdy som vsak nebral podmierecnu rybu, nikdy po mne neostal okrem nedopalku cigarety bordel, z Tople mam vyzberany bordel za 2 sezony, min... do 3 odpadkovych kosov. Dnes som si povedal dost! Bol som napr... po uhyne karasa u nas aj z vami p. predseda vylovovat a atd netreba rozpisovat staci zalovat domasedovi a overit si to, vylovoval som nie raz s. americkeho. P.Telepovsky to nezohladnil a brigady som si musel doplatit. Len tak dalej do roka na brigady budete respektive uz teraz chodite samy. Zaujimalo by ma ako p. Telepovsky vydava RL, podla akeho kluca? Podla farby oci? ked RL maju ludia co nevedia podiadne hovorit, nehovoriac o tom ako potom asi ovladaju R. zakon. Niektory z nich boli dokonca nafoteny, pristihnuty, na tomto fore a dotatocne rieseny RS. RL maju vsak u nas nadalej!
Ak potrebujete niekoho do RS kvoli Parchovanom, nie je problem, hlasim sa! Pocitajte vsak z tym, ze ako raz povedal moj znami "polovicka Trebisova pride o RL" Tieto vety vy p. predseda a vybor nechapte ako utok na Vas, ja viem ze niektore veci sa nedaju zariadit hned a ze ste za kratke funkcne obdobie toho urobili dost! No nasa organizacia nie len VN Ruskov.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
piero
Nováčik

Založený: 06 apríl 2008

PríspevokZaslal: Ne október 09, 2011 3:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Frenky, o tom co sa deje na VN Parchovany preco neinformujes priamo pred vyborom.Ved, nieje zakazane radovemu clenovi poziadat vyboro vypocutie pred vyborom.A co sa tyka prijatia za clena RS treba dat ziadost pred vybor na posudenie ci clen splna zakonom urcene podmienky.Bolo by dobre ,keby novych ziadatelov bolo viac. lebo pre jednotlivca nikto skolenie s zaverecnou skuskov neurobi.Min 10 clenov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tomas
Lovec

Založený: 06 február 2008

PríspevokZaslal: Po október 10, 2011 8:16 am    Predmet: Odpovedať s citátom

frankie napisal velmi dobry prispevok o tom ako sa bezne a kazdodenne porusuju zakon na nasich vodach. Prednedavnom som zacal citat forum MOSRZ-Kosice a vsade tam pisu ako novy clenovia musia prv spravit skusky .. neviem preco ale v tv som este nepocul o nikom kto by robil skusky .. listok sa da kupit ako rozky v tescu .. a potom to tak vyzera

Co tak spravit nejake velke preskusanie? len ci by ti bolo legislativne mozne Sad
Návrat hore
pohodak
Je tu vždy

Založený: 27 marec 2008

PríspevokZaslal: Po október 10, 2011 11:16 am    Predmet: Odpovedať s citátom

stacilo by sa drzat zakona a nic take by nebolo len potom by to poniektory povazovali za sikanu pri vode ked si pocas dna aj 4x skontrolovany ale na bordelaroch a masajov sa inac neda Evil or Very Mad
Iko
Nováčik

Založený: 02 november 2007

PríspevokZaslal: Po október 10, 2011 2:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre fR4Nk13 - veľmi dobre viem o čom píšeš. Poslednú dobu navštevujem Parchovany hoci časovo mi to veľmi nevychádza. Čo sa týka napustenia vody už to malo byť splnené zo strany hospodára tejto nádrže. Osobne v nedeľu som ho znova oslovil. Chcem Ťa poprosiť ak sa tak neudialo do teraz zavolaj na moje číslo. Čo sa týka povoleniek verím, že po spustení nainštalovaného programu s evidenciou nebude dochádzať k tomu,že ani ja a celý výbor nevie o tom koho máme nového člena. K rybárskej stráži nemienim dávať komentár, možno na začiatku roka 2012 odstúpia ďalší z dôvodu neposkytnutia zľavnenej povolenky pre RS a ostanem zlý tak ako v roku 2011.
Parchovany sú aj budú najkrajším rybníkom, ale je treba trocha mať k tejto vode rybárskeho srdca, čo nemá ani hospodár a poverený ľudia o starostlivosť tejto plochy. Veta, že Ruskov je prioritou nie je pravdivá, pre mňa osobne okrem pytliackého revíru N.Žipov kde som aj hospodár každá iná vodná nádrž je prioritnou. A teraz otázka: Čo bude ž sa urobí jesenné zarybnenie teraz v piatok! AK MÁŠ KONKRÉTNE DOKAZY TAK SA MI OZVY, PORIADOK MUSÍ UŽ KONEČNE NASTAŤ!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
fR4Nk13
Lovec

PríspevokZaslal: Po október 10, 2011 5:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Iko: Priznam sa, takuto odpoved som necakal. Som prijemne prekvapeny. Zajtra sa na rybnik pojdem pozriet, ako je to z tou hladinou. V piatok som v praci, bohuzial teda nebudem moct na zarybnenie dojst, tak ako posledne 2 roky.
Dakuem za odpoved, ak to bude situacia v Parchovanoch vyzadovat, zavolam vam na mob... telefon.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Rapala Pro Fishing
Nováčik

Založený: 03 apríl 2011

PríspevokZaslal: So október 29, 2011 5:08 pm    Predmet: Mám z toho smutné srdce...... Odpovedať s citátom

To, čo tu čitam presnejšie príspevok od Ika presnejšie veta: "pre mňa osobne okrem pytliackého revíru N.Žipov kde som aj hospodár každá iná vodná nádrž je prioritnou. "" ma doslovne boli srdce ked taký krásny rybník ako je revír 4-3640 je doslovne vyhlásený ZA REVÍR PYTLIAKOV....... Ano nezakrývam oči pred týmto problémom sám som mal tohto roku do činenia z pytliakmi na tomto revíry ktorý počas jarného nasedenia v zákazovom dátume lovu si vegetne a doslovne bez strachu pytlačili na kapra..Podotýkam nešlo o Romoch ale o domácich z obce ktorý doslovne sa neboja lebo ich tam každý rybár pozná... Preto sa pýtam kompetentných do kedy to takto bude že človek dokým vyčká do lovného dátumu bude takto okrádaný a sklamaný ked dojde k revíru ------ a NIČ....... Som za ak nemáš papiere -nelovíš.... A je mi jedno či to bude Rom alebo Nerom.... Na každého plati rovnaká miera ale skor idea Žipova je taká že Romáci su tam ako mor Apelujem nato --Je to skor opak .Rybárska stráž by mala ČASTEJŠIE chodievat na revíry .A to pravidelne...Dnes napr. 29.10/11 som šiel aj zo svojím 12ročným synom ktorý je tiež rybár z platnými papiermi podotýkam že ráno o čase 6:00hod. bol problém nájst si miesto na lov nepametám takuto návštevnost na tomto rybníku ale do 16:00 sa nám nepodarilo ulovit ani jedného kapríka. Nevadí ale sklamaný sme neboli len my dvaja ale celí rybník . Okrem vylovených dvoch sklenených fliaš od Rumu a vína mojím podberákom ktoré mi klali oči lebo mi takéto veci strašne vadia sme neulovili nič.Preto zas sa pýtam -kde je chyba ak tolko ludí nič nechýtí a nebolo to zlým počasím alebo aj tou klesnutou hladinou vody tomu neverím ... (hoc v hlave mám ovela viac variant čo je asi chyba). Alebo azda Tý PYTLIACI??? ps:dbajme viac na fakty o pytliakoch ako o rozprávke že len Romovia pytlačia lebo vieme dobre mi rybári čo tam chodievame že to tak celkom pravda nieje a skusme to všetci nie len rybárska stráž. Nedovolme ludom bez povolenia brat to čo my rybáry nazývame rybárskou vášnou - rybačka......
Návrat hore
droit
Nováčik

Založený: 08 máj 2010

PríspevokZaslal: Po november 07, 2011 7:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Pene to vystihol vo svojom príspevku " Rapala Pro Fishing "

Feri !!! / teda fR4Nk13 /
Toľko pesimizmu a túžbu po moci som už dlho nečítal na tomto fóre!
Celý ten tvoj príspevok je obyčajné konštatovanie, čo je už dávno všetkým v MO SRZ známe!!!
Kde je BOPGAR, ktorého si tak ospevoval , aby ti pomohol ?
Táto veta má však šokovala: „ Ak potrebujete niekoho do RS kvoli Parchovanom, nie je problem, hlasim sa! „
Neviem mám pocit, že ty by si šetkým rybárom všetko zakázal a to nie len v Parchovanoch! to sa však neda !
Toto si zase myslím ja !
Člen RS je verejný činiteľ, ktorý môže rozhodovať o osudoch členov MO SRZ napr. aj či pôjdu do basy atď.....
RS nie je o nenávisti k cigánom o zákazoch o tvrdých zákrokoch.
Poviem ti teda, že člen RS v prvom rade musí byť nielen dospelí , ale aj zrelý a rozvážny chlap!!!
Keď som Ťa však videl „ A.S.T. - Parchovany airsoft team, kde behajú dospelí zamaskovaný s puškou v ruke vôbec si ma nepresvedčil, že t o s RS myslíš vážne!!!
Ďalej si si dovolil skonštatovať vo svojom príspevku z 6.9.2011- N.Žipov - Coraz viac ľudí uteká, do iných okresov a čo si budeme klamať..... prečo asi?
Skade máš takú perfektnú evidenciu ????
Určite sa veľmi mýliš, lebo členská základňa práve vzrástla a to sa dozvieš na VČS!
Odporúčam ti preto , skôr než niečo napíše rozmýšľaj a radšej sa vyhni konštatovaniu:
- Dnes som zas videl, ako podmierecna stuka skoncila v ulovkovej sietke!
- dokonca som volal uz raz aj policiu, kvoli pytliakom.
- Mam poznacene SPZ a kludne dosvedcim ako som dnes napr... videl chytat na 3 udice ako si nasi rybari beru podmierecne stuky.
- ja v takejto organizacii byt nechcem, dost casto som nadaval na romskych rybarov,
- Dnes som si povedal dost!
- Ak tam bol dnes autom jeden rybar, zajtra v nedelu tam budu 5!
Keď prestaneš konštatovať a skutočne si povieš a „ DOSŤ „ !!! zmeníš konštatovanie na činy , potom urobíš viac, ako Tebou veľakrát kritizovaná RS, do ktorej sa chceš prihlásiť !!
Na záver len pre „ Ika „ – p.predseda ,ak mám byť úprimný som smutný a sklamaný, lebo vôbec sa mi nepáči tvoja rétorika a hlavne vyjadrenia na rybárskych hospodárov, RS a hlavne o revíroch v poslednom príspevku. Škoda !!!
Návrat hore
fR4Nk13
Lovec

PríspevokZaslal: Po november 07, 2011 6:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

droit: To je forum "Otázky pre výbor MO SRZ"
Patris ty do Vyboru MOSRZ ? Pokial nie, tak naco ten tvoj zbytocny komentar. Na moju osobu a PAST, si tie hlupe komentare odpust!
Netykaj mi, ja ta nepoznam a ani po tom netuzim!
Iko mi odpovedal, ja som jeho odpoved zobral na vedomie a podakoval za nu.
droit
Nováčik

Založený: 08 máj 2010

PríspevokZaslal: Ut november 08, 2011 7:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Je pravda , že nie som členom výboru MO preto sa ospravedlňujem, že to vyzeralo tak, ako som reagoval.
No pravda je aj ta, že okrem „Ika“ reagovali viacerí a tiež nie sú členmi výboru lebo cítili ,že tak musia urobiť a vysloviť iba svoj názor lebo o tom to je cele „diskusne fórum!
Taktiež sa ospravedlňujem skupine „PAST“, že som použil ich meno.
Ubezpečujem Ťa že ich meno malo poslúžiť iba k porovnaniu priepastného rozdielu medzi
“ členmi RS „!!! a „hrou PAST“. /to bol iba môj názor/
Taktiež ťa chápem, že sa Ťa dotkli moje komentáre na tvoje konštatovania -ale aj o tom je toto DF!!!
Nemal by si iba kritizovať . Niekedy je treba nastaviť aj zrkadlo a prijať kritiku od druhých.
Napísal si: „Netykaj mi, ja ta nepoznam a ani po tom netuzim!“
Súhlasím s tým ,ale potom to musí byť obojstranné, lebo to vyzerá ,že stále nechápeš čo je to zmeniť konštatovanie na činy.!! / Netykajte mi ja Vás nepoznám atď.../
Návrat hore
fR4Nk13
Lovec

PríspevokZaslal: Po november 21, 2011 8:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

droit: je take porekadlo"Nikdy nezabudam tvare, ale vo Tvojom pripade rad urobim vynimku..."
Kedze vypovedna hodnota tvojich prispevkov /k mojej osobe /sa rovna nule, je tazko reagovat. Kazdopadne este raz nabi past do klavesnice a budem si o tebe mysliet ze si ...... sak kazdy si tu mohol precitat tvoje ody na temu nastenka napr.... ak mas nejake otazky na moju osobu kludne napis nerob tu ramena skype"pfrantisek"
e/mail "paulisinfrantisek3@gmail.com"
Kto si ty? ze tu robis zavery, domienky, vytrhavas z kontexu?
piero a iko odpisali priamo a k veci. Ty droit ako vzdy, po funuse a ani na jednu moju otazku si neodpovedal! Tak preco si sa vyjadroval? Spajas, lepis a dedukujes myslienky,no bohuzial mi pomalsie zmyslajuci jedinci teda aspon ja, nechapeme ako hra AS suvisi z vykonom RS?, kazdopadne mi to prosim vystvetli potom na chate!
Adminovi: svojim prispevkom som neporusil pravdla fora. Viem ze tento moj prispevok tu nema ci robit! Chranim sa, nic viac a ak admin pristupi k zmazaniu mojho pirspevku OK. No droit napadol nie prvy raz a nie iba moju osobu a doteraz si tu beztrestne vypisuje co chce!
ira-co
Nováčik

Založený: 01 apríl 2012

PríspevokZaslal: So apríl 07, 2012 2:05 pm    Predmet: VN Parchovany - prívod čerstvej vody z Manovho kanála Odpovedať s citátom

Neverím, že v 21.storočí sa nedá vymyslieť prívod čerstvej vody do rybníka, aj napriek problémom so zatápaním pivníc domov postavených blízko Manovho kanála. Čo tak vymyslieť prečerpávanie vody elektrickým, poprípade motorovým čerpadlom aspoň 24 hod za týždeň. V čase horúčav aj častejšie. Myslím si, že parchoviansky vodník by nám určite za túto službu poslal "zlatú rybku" pre každého rybára v podobe zdravých jedincov. Keďže sa neplánuje čistenie rybníka od bahna (fin.prostriedky = priorita N.Žipov), toto dopĺňanie čerstvej vody by až toľko veľa nestálo. Čo Vy na to? Som ochotný v rámci odpracovaných brigádnických hodín držať stráž pri čerpadle aj 24 hod. a myslím si, že určite nebudem sám. Smile
Návrat hore
pohodak
Je tu vždy

Založený: 27 marec 2008

PríspevokZaslal: So apríl 07, 2012 9:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem aka je celkova problematika okolo zaplavovania pivnic ale zda sa mi ze tam nieco nebude s kostolnym poriadkom ci zo strany postavenia ale aj odvodnenia danych pivnic
ira-co
Nováčik

Založený: 01 apríl 2012

PríspevokZaslal: Ne apríl 08, 2012 6:47 am    Predmet: Odpovedať s citátom

no, ono asi ide aj o zdvihnutie hladiny Manovho kanála. Ak by sa mala dvihnúť hladina vody v rybníku o 50 cm, tak pre kanál je to asi dosť. A rybník by zvládol aj vyššiu hladinu....
Návrat hore
Iko
Nováčik

Založený: 02 november 2007

PríspevokZaslal: Ut apríl 10, 2012 6:52 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Info - Parchovany
Nejedná sa o nijaký problém čo sa týka napúšťania, ak ste si nevšimli, tak minulý týždeň sa realizovala oprava napústného zariadenia spojená s betonážou. To bola hlavná príčina nenapustestenia rybníka. Dnešným dňom sa vybagruje z kanála zásyp a osadia sa fošne na hati Manovho kanála. Samotné napúšťanie by sa malo začať vo štvrtok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra MO SRZ Trebišov - diskusné fórum -> Otázky pre výbor MO SRZ Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 1 z 6

Prejdi na: